Psy

Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna może być świetną okazją, aby poświęcić czas swojemu psowi. Podróż z ukochanym psem to niepowtarzalna opcja, zrelaksować się, jednocześnie ofiarując psu chwilę. W lecienależy myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie psy mogą być na nie podatne. Psy, potrzebujące sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, notorycznie mają kleszcze. W jaki sposób można uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różnorodne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze wyróżniają się długotrwałą efektywnością ,a także niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów wielu rozmiarów, więc łatwo kupimy rozmiar odpowiednią dla szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne oraz lekami na kleszcze. Te drugie cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość środka działającego na kleszcze musi być dopasowana do wagi zwierzaka, należy więc upewnić się przed nałożeniem, iż znaleziona obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Te obroże są jednocześnie przeciwkleszczowe i przeciw pchłom, przez co umożliwiają wszechstronną obronę psiaka. Obroża Foresto chroni skutecznie przez 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu niebezpiecznych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów z przyjemnością przebywające w trawie, na przykład labradory, wymagają wyjątkowej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, ponieważ infekcja spowodowana złapaniem kleszcza stanowi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, przez co pozwala ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie wymagana jest dodatkowa profilaktyka, przykładowo w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze albo specjalne płyny do mycia o działaniu na kleszcze. Aby chronić psa w trakcie wakacyjnej podróży należy sprawić sobie pewne środki na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Karmy-dla-psow_Suche-karmy-29930.html sucha karma dla psa